Burçlar çocuğunuzla ilişkinizi nasıl etkiler?

Burçlar çocuğunuzla ilişkinizi nasıl etkiler?

Astrolojinin anne-çocuk arasındaki ilişkiyi nasıl etkilediğini ve burçlar hakkında merak ettiklerimizi Astroterapist Aytuğ Yüceer Özdemir'den öğrendik.

Bir çocuğun doğum anı onun bütün yaşamını etkiler mi?

Doğum anındaki göksel yerleşimler çocuğun doğuştan getirdiği motivasyonlar zayıf /güçlü nitelikleri hakkında çok önemli bilgiler verebilir ancak aslolan yaşamdaki gelişmeler karsısındaki tavırlar ve kararlardır. Doğum haritaları hem dinamik hem de statik özellik taşırlar. Statiktirler çünkü başlangıç ve son bellidir, bu iki nokta arasındaki yolculuğun içeriği ise bir kararlar bileşkesidir. Bizler sezaryenle doğumu planlanan anneler için bazı danışmanlıklar veriyor ve doktorun bir çocuğa ‘’doğabilir’’ dediği tarihten itibaren daha olumlu bir ömrü yansıtan doğum zamanının keşfi hakkında yardımcı olabiliyoruz. Ancak yine de bizim belirlediğimiz tarihte doğmasını istediğimiz bir çocuk, bazı değişiklikler sonucunda o tarihte doğmayabiliyor sonuçta doğum anına biz insanlar tarafından karar verilmesi yüzde yüz mümkün değildir.

Yükselen burcun kişiler üzerindeki etkisi nasıldır?

Burcumuz diye söz ettiğimiz güneşin doğum anındaki konumudur ve kabaca kızlarda 32, erkeklerde ise 35 yaşına kadar tavırlarımızın yüzde 75‘i güneş burcumuzdan, yüzde 25’i ise yükselen burcumuzdan kaynaklanır. Bu yaşlar geçilince bu oranlar tam tersi olarak çalışmaya başlar.

Anne çocuk ilişkisinde astrolojinin rolü nedir?

Astroloji annenin empati yeteneğini geliştirerek anne ile çocuk arasında bir bağ kurulmasına yardım eder. Örneğin ateş grubundaki bir anne su grubu çocuğunu anlamak konusunda zorluk çekebilir. Ancak burçlar hakkında bilgi sahibi ise çocuğu daha rahat anlayabilir. Astroloji empati kurmayı kolaylaştırır. Bu da başta aile içi olmak üzere kişinin bütün ilişkilerini doğru yönetmesi açısından son derece olumlu bir durumdur.

Doğum haritası ne işe yarar?

Doğum haritası kişinin doğduğu andaki göksel konuma bakılarak çıkartılır. Güneşin, ayın ve diğer gezgenlerin hangi konumda olduğu, hangi açılarla iletişimde oldukları önemlidir. Doğum haritası aslında bir çeşit kendini kullanma kılavuzudur diyebiliriz. Bu haritanın analiziyle her türlü güçlük ve kolaylıklar ile kişinin hangi yönlerini geliştirmesi halinde yaşam konforunun artacağı bilgisi edinilebilir. Bireysel farkındalıklarımız artarken hayatın düzenlenmesi kolaylaşır. Doğum haritası mutlaka bebekken çıkarılacak diye bir şey yoktur. 81 yaşında bile doğum haritasını çıkardığımız ve bunun sonucunda ilişkilerini yeniden düzenleyerek, mutluluğu yakalamış kişiler vardır.

Doğum haritasının çıkarılması için ne kadar bir zamana ihtiyaç vardır?

Bir haritanın çıkarılması yaklaşık 7-15 saat arasında bir zaman gerektiriyor. Bu analizin kişiye anlatılması ise 2- 3 saatlik bir seans şeklinde oluyor.