Yükselen burç

Yükselen burç

Yükselen burcunuzu hesaplayın.

Doğum gününüzü seçin
Doğum saatinizi seçin

Yükselen burç nedir?

Yükselen burç, batı astrolojisinde kişinin doğduğu anda, doğu yönünde yükselen burca verilen isimdir. Doğum haritasına bakıldığında, doğu ufuk çizgisinin doğu tarafında bu burç gözükmektedir. Yükselen burç bir diğer adı ile birinci evin yöneticisi olarak adlandırılmaktadır.

Burçlar, gökyüzünde yer alan on iki yıldız bloğunu simgelemektedir. Bu yıldızlar otuzar derecelik farklı açılarla, Dünyanın etrafını sarmalamış durumdadır. Yükselen burç Dünyanın dönüş hareketleri sebebiyle, doğduğunuz yerde ve zamanda doğu ufuk çizgisinden görülen yıldız grubudur. Yükselen burçlar, astrolojide kişilerin kendi burçları kadar önem taşımaktadır. Yükselen burçlar, kişilerin üzerinde birçok etki oluşturmaktadır. Araştırmalara göre yükselen burç, klasik astrolojiye göre yaşam evi, Bonatti'ye göre kişiye verilen ilk şey , Lilly'ye göre yaşam, sağlık ve fiziksel yapı, Firmicus'a göre ise karakterin temel yapı taşı olduğu söylenmektedir.

Yükselen burç basıl hesaplanır?

Yükselen burç, kişilerin özellikleri ve yetenekleri hakkında bilgi vermektedir. Doğum anında ufukta yükselmekte olan bu burç kişilerin yaşamını büyük oranda etkilemektedir. Yükselen burcunuzu hesaplamak için mutlaka doğum saatinizi biliyor olmanız gerekmektedir. Yükselen burcunuzu öğrenebileceğiniz birçok İnternet sayfası bulunmaktadır. Bu sayfalara doğum bilgilerinizi gün, ay, yıl şeklinde girmeniz gerekecektir. Daha sonra cinsiyet doğum yeri ve doğum saatinizi de yazarak yükselen burcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yükselen burç ne kadar önemlidir?

Yükselen burç, kişilik özellikleri ve kişilerin temel yeteneklerini kapsamaktadır. Doğum anında ufukta yükselmekte olan burç, kişilerin yaşamını büyük oranda etki altına almaktadır. Yükselen burç hesaplama konusunda yardımcı olan birçok sayfa bulunmaktadır.

  • Yükselen burç, bir nevi kişilerin sosyal maskesi olarak tanımlanmaktadır. İlk tanışma anında kişiler, güneş burcundan değil de yükselen burçlardan algılanmaktadır.
  • Yükselen burç, büyük bir oranda olmasa da fiziki görünümü de etkilemektedir. Özellikle surat şekilleri üzerinde büyük bir etki oluşturmaktadır. Sağlık üzerinde büyük önemi bulunan yükselen burçların simgelediği, organlar ve hastalıklar kişilerin bu konuda daha hassas olmasına neden olmaktadır.
  • Yükselen burçlar, kişilerin yeteneklerini, nelere eğilimli olduğunu ve yeteneklerinin neler olduğu konusunda bilgi vermektedir.
  • Yükselen burç, kişinin şans noktasının hesaplanmasında büyük bir rol oynamaktadır.
  • Ayrıca yükselen burçlar, kişilerin zihinsel kapasiteleri, bunun nasıl kullanıldığı ve kişilerin kendilerini ifade tarzı ile doğrudan ilişkilidir.